Staniszkis krytykuje PiS: w tamtym czasie słowo w słowo się załamałam

Jadwiga Staniszkis nie wierzy, iż Rozporządzenie oraz Sprawiedliwość przejmie samodzielne władanie w Polsce. Kiedy mówi w rozmowie z tygodnikiem “wSieci”, Jarosław Kaczyński najprawdopodobniej wygra wybory, jakkolwiek nie stworzy rządu. Znana socjolog nie szczędzi również gorzkich słów na kwestia polityki PiS. – Kiedy czytałam rozmowa spośród wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, dosłownie się załamałam – stwierdza Podczas gdy podkreśla Staniszkis w rozmowie z tygodnikiem, z jej perspektywy w polityce nie chodzi o to, aby zdobyć wybory, pomimo tego ażeby rozwiązywać problemy. W następstwie tego sugeruje, iż PiS, z pewnymi warunkami, powinno zachęcić abolicja progu ostrożnościowego. Faktycznie choć się nie stało.
Znana socjolog wskazuje także, iż PiS do tej pory nie przedstawiło projektu, “jak pchnąć pewne sprawy do przodu”. – Kiedy w “Gazecie Wyborczej” czytałam rozmowa z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim, dosłownie się załamałam. Nie chodzi tylko o te koszmarne puszczanie oka, iż będzie “IV Port RP” (w domyśle w zastępstwie IV Rzeczypospolitej), jednak o generalne unikanie w sumie, co mogłoby egzystować sztandarem jakiejś zmiany – mówi w rozmowie z braćmi Karnowskimi.

Jako najogromniejszy trudność partii Kaczyńskiego, Staniszkis wskazuje “rezygnację ze sztandaru walki z korupcją”, której wielkość, zdaniem socjolog, jest “niewyobrażalna”. – W PiS słabnie wewnętrzna kategoryczność aż do walki z korupcją. Wobec tego to raczej zrzeczenie się, zachwyt, iż są patologie, z którymi nie da się wygrać – mówi.

Staniszkis krytycznie odnosi się oraz aż do działań Donalda Tuska. Gdy mówi, ów polityk w życiu nie proch charyzmy, natomiast jego sukcesy wyborcze uprzedni podyktowane “zmęczeniem partią Kaczyńskiego”. Dodaje podobnie, że politycy PO zdają sobie sprawę, iż zwierzchnik jest gwoli nich obciążeniem.

Czy poniżej tego PiS ma szansę na samodzielną gros? Zdaniem Staniszkis, nie. – Na razie pełnia zmierza aż do sytuacji, w której Kaczyński wygrywa wybory, jednakowoż nie formuje rządu. Przede wszystkim, iż Tusk wprawnie niezmiernie silnie zaczął dokonywać agresji PSL, na różnych polach. Celem jest zepchnięcie tego ugrupowania na dole progu wyborczego, by nie mogło wpakować się w przyszłym Sejmie w koalicję z PiS – mówi.

Socjolog, która w przeszłości nie kryła sympatii to partii Kaczyńskiego, tygodnikowi “wSieci” mówi też, iż ówczesny premier musi “przełamać siebie” i ściągnąć do partii ludzi, którzy od momentu niego odeszli. – Dziś owo partia za bardzo wyjałowiona, brakuje osobowości, młodości tudzież energii – mówi. Gdy dodaje, powinno się ją odmłodzić a zdynamizować.

This entry was posted in Dirty Hippie Radio. Bookmark the permalink.

Comments are closed.

?>

Dirty Hippie Radio, LLC